Kalendarz wydarzeń

Jaworznicki Dzień dla Biznesu VII edycja, dzień pierwszy.
Wtorek 14 Listopad 2023, 10:00 - 14:00

Jaworznicki Dzień dla Biznesu VII edycja pod hasłem "Nowa perspektywa - Nowe szanse rozwoju"!

Wydarzenie, które odbyło się w Jaworznickie Laboratorium Biznesu rozpoczęło się uroczystym otwarciem, które przeprowadzili Łukasz Curyło – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie oraz Wiesław Pieczonka – Wiceprezes Jaworznicka Izba Gospodarcza .
Po części powitalnej, licznie zgromadzeni Przedsiębiorcy oraz Podmioty tworzące rynek pracy uczestniczyli w trzech sesjach wydarzenia.
W pierwszej sesji pt. „Stawiam na rozwój” zaprezentowano innowacyjne projekty pilotażowe realizowane przez jaworznicki Urząd Pracy, takie jak:
„Certyfikacja bazą stabilnego zatrudnienia” oraz
„Pracownicy – inwestycja w rozwój potencjału firm”,
W drugiej sesji pn. „Nowa perspektywa w biznesie” wysłuchaliśmy inspirujących wystąpień czterech prelegentów:
Edyty Klimowskiej – Bobuli, Kierownika Zespołu Koordynacji Uczenia się Dorosłych z Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Temat "Ucz się u mistrza – nowa forma uczenia w miejscu pracy" przybliżył nam nowoczesne metody kształcenia adresowane do fachowców z doświadczeniem.
Tomasza Króla, Dyrektora Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Katowicach, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.. Przedstawiając „Agencję Rozwoju Przemysłu jako partnera w biznesie” uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się jak zwiększyć efektywność prowadzonej działalności sięgając po wsparcie Agencji.
Kariny Gąsienicy, eksperta z Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH , która opowiedziała o korzyściach wynikających ze współpracy z PAIH, oraz
Krzysztofa Tarabury z Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości, który zabrał głos w sprawie "Ekosystemu przemysłu przyszłości" tym samym przybliżając nam mechanizmy działania w procesie transformacji cyfrowej.
Po przerwie byliśmy uczestnikami inspirującego panelu dyskusyjnego pt. „Nowa perspektywa – nowe szanse na rozwój”, gdzie specjalnym gościem był Pan Krzysztof Sadowski, Dyrektor Departamentu Funduszy w Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej . W tej części eksperci dyskutowali jak programy nowej perspektywy wpłyną na rozwój przedsiębiorstw i jakich szans możemy się upatrywać korzystając z nich.
Równolegle podczas trwania wszystkich sesji przedsiębiorcy mogli skorzystać z punktów eksperckich prowadzonych przez:
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości,
Powiatowy Urząd Pracy / instrumenty rynku pracy / Krajowy Fundusz Szkoleniowy,
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna za objęcie honorowym patronatem VII edycję Jaworznickiego Dnia dla Biznesu.
Dziękujemy również:
Prelegentom za merytoryczne część wydarzenia,
Panelistom za inspirującą dyskusję,
Ekspertom z punktów informacyjnych za udzielanie fachowych informacji podczas indywidualnych konsultacji.
Współorganizatorom, czyli Miasto Jaworzno , Jaworznickiej Izbie Gospodarczej za kolejny rok owocnej współpracy
Telewizja TVS, TVP3 Katowice, Radio Katowice, Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, Dziennik Zachodni, którzy wspierali VII edycję Jaworznickiego Dnia dla Biznesu patronatem medialnym.
Niemniej ważne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich uczestników, dla których inicjatywa ta została przygotowana, i którzy licznie przybyli na to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez nas już siódmy rok. Mamy nadzieję, że VII edycja Jaworznickiego Dnia dla Biznesu przybliżała Państwu nowe perspektywy na rozwój Waszych biznesów.